Lístky

22
nov
23
nov
24
nov
25
nov
26
nov
27
nov
28
nov
Môj program
Sprievodné podujatieKonferencia
09:00
28. nov
360 min.

Organizátor: Iniciatíva Inakosť

Aj tento rok vám Iniciatíva Inakosť prináša výročnú inKonferenciu zameranú na práva a postavenie LGBTI+. Konferencia prinesie tri panely, pričom prvý, zameraný na business a marketingový priestor, bude diskutovať o dôvodoch a potrebách firiem pracovať s témou LGBTI+ navonok aj vo svojom internom prostredí. V druhej časti konferencie máme v pláne diskutovať o LGBTI+ témach v mediálnom a audiovizuálnom prostredí. V poslednom paneli sa zameriame na aktivity občianskeho aj verejného sektora v témach LGBTI+ práv.

Na konferenciu je nutné sa vopred registrovať. Viac informácií o registrácii nájdete na facebookovom profile Iniciatívy Inakosť.

Realizáciu konferencie finančne podporilo Ministerstvo spravodlivosti SR a Americká ambasáda v Bratislave.

Podujatie sa už konalo
Súčasný film
16:00
28. nov
Clashing Differences
Réžia: Merle GrimmeDE72 min.2023

Združenie House of Womxn musí zmeniť svoj blížiaci sa seminár tak, aby zodpovedal moderným požiadavkám na diverzitu, inak hrozí, že sa vôbec neuskutoční. Výbušná kombinácia osobností, ktoré sa zišli pri príprave medzinárodnej ženskej konferencie, však môže úplne otriasť základmi celej organizácie.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal
Súčasný film
18:00
28. nov
Aftersun
Réžia: Charlotte WellsGB, US98 min.2021

Niekedy v deväťdesiatych rokoch trávi kdesi v tureckom prímorskom rezorte dovolenku rozvedený otec Calum (Paul Mescal) so svojou jedenásťročnou dcérou Sophiou (Francesca Corio). Pohodové vystupovanie otca, ktorý nepokazí žiadnu zábavu a baví sa tým, že ho okolie považuje skôr za staršieho brata Sophie, však zastiera znepokojivý závoj melanchólie. Debut Charlotte Wellsovej, ktorý patril k najpríjemnejším prekvapeniam minuloročného festivalu v Cannes, má nádych spomienky z detstva a nepotrebuje okázalé gestá na vystihnutie neopísateľných intenzívnych životných pocitov.

Film získal cenu BAFTA za najlepší britský debut roka 2022 a mnohé ďalšie ocenenia.

CSFD.cz IMDb web trailer
Film sa už premietal
Súčasný film
20:10
28. nov
Les jours heureux
Réžia: Chloé RobichaudCA90 min.2023

Emma je mladá dirigentka a vychádzajúca hviezda montrealskej scény. Film zaznamenáva jej zložitý vzťah s otcom a agentom Patrickom, ktorý jej od detstva riadi život. Možnosť dôležitej pozície v prestížnom orchestri je pre Emmu veľkou výzvou. Ak chce rozvíjať svoju kariéru a romantický vzťah s Naëlle, čerstvo rozvedenou violončelistkou a matkou malého syna, bude musieť dať priechod svojim skutočným emóciám a urobiť neľahké rozhodnutia o hudbe aj o svojom živote.

CSFD.cz IMDb trailer
Film sa už premietal